Veletrh Věda Výzkum a Inovace 2017

Posted on bře 5, 2017
Veletrh Věda Výzkum a Inovace 2017

FitCraft Energy na VVVI 2017

Zúčastnili jsme se této velice zajímavé akce, kde jsme, na našem stánku, diskutovali s mnoha lidmi, institucemi a zájemci o naše zařízení – SaveBox HOME. Naše zařízení SaveBox je velmi vhodné pro užití v projektech „Smart City“ a „Smart Energy“. Také jsme v nedalekém Stavební centru EDEN 3000 předváděli naši největší jednotku SaveBox L pro zájemce z řad distribučních společností a dalších zájemců. Na živé prezentaci jsme demonstrovali sílu našeho řešení při přepínání mezi různými režimy a to v plné zátěži kolem 25 kW.

SaveBox L

SaveBox L

Prezentace SaveBox HOME

Na stánku jsme prezentovali naše zařízení SaveBox HOME. Co to vlastně je? Jedná se v podstatě o zařízení pro ukládání elektrické energie vyrobené z nějakého obnovitelného zdroje. V tomto případě nejlépe z Fotovoltaického panelu. Spojením Fotovoltaických panelů a SaveBox HOME vzniká unikátní zařízení, často nazývané jako Hybridní elektrárna. V únoru 2017 jsme natočili 2 krátká videa s našim partnerem, firmou Vesper Frames na téma SaveBOX HOME a jejich užití. Podívejte se na ně zde a pokud se Vám líbí, sdílejte je. Vesper01 a Vesper02

 

Hybridní elektrárna

Co to znamená? Jde o zařízení, které umí pracovat s elektrickou energií v různých režimech. Předně umí vyrábět stejnosměrný elektrický proud z fotovoltaických panelů a tuto energii umí předat spotřebičům a nebo uložit v bateriích. Současně umí dodávat střídavý proud (jak ho všichni známe) spotřebičům a pokud je momentální potřeba větší, než umožňuje zařízení, tak si spotřebiče „přiberou“ potřebnou elektrickou energii ze sítě. Jindy naopak, pokud napětí v síti zakolísá, nebo dojde k úplnému výpadku, tak toto zařízení automaticky (v řádu několika milisekund) přejde do tzv.“ostrovního režimu“, kdy jsou spotřebiče napájeny pouze z nabitých baterií. V případě obnovy dodávky ze sítě dojde opět automaticky do stavu před výpadkem, to znamená, že spotřebiče mohou opět spotřebovávat elektrickou energii jak z baterií, tak i ze sítě. 

Produktová prezentace SaveBox

Na této akci jsme se také prezentovali veřejnou prezentací na pódiu. Prezentace trvala více jak 20 minut, na YouTube můžete shlédnout její krátký sestřih. Celá prezentace v PDF ke stažení zde Prezentace-PK_VVVI 2017.

wp ecommerce - e-commerce wordpress