REFERENCE

SAVEBOX napájen vodní turbínou ve vysokých tatrách

Již počátkem roku 2016 jsme instalovali naši jednotku SAVEBOX Industry M na Chatu pri Zelenom plese- Brnčálku (1551m) ve Vysokých Tatrách. Tato horská chata má kapacitu 56 osob a zároveň denně připravuje teplá jídla, což vyžaduje spoustu elektrické energie, která není v těchto podmínkách dostupná. Náš SAVEBOX Industry M jsme zapojili…
ZBOJNICKÁ CHATA – VYSOKÉ TATRY
Zbojnická chata je středisko nad Velkou Studenou dolinou, ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Se svou výškou 1960 m.n.m. nebyla přeprava SAVEBOX Industry M do těchto míst vůbec jednoduchou záležitostí. Pěšky to nešlo, ale pro vrtulník není půl tuny žádný problém. Díky tomuto ostrovnímu systému s akumulací může chata bez potíží využívat elektrickou energii z fotovoltaiky i večer a v noci. Video z celé “akce” a dopravy jednotky na chatu najdete v bližším popisu reference.
Vesper homes, Rýmařov
Někdo staví nízkoenergeticky, někdo pasivně a někdo dokonce nulově energetické domy. My ale nevidíme důvod proč nestavět rovnou domy energeticky aktivní – jeden takový můžete navštívit v Rýmařově na Severní Moravě. Firma Vesper Frames tam postavila vzorový dům v nízkoenergetickém standardu, který se ovšem díky SAVEBOX Home stal domem AKTIVNÍM – tzn. vyrobí více energie než sám spotřebuje.
NEPÁL – OBLASTI POSTIŽENÉ ZEMĚTŘESENÍM
SAVEBOX Industry S úspěšně doputoval do Nepálu, kde bude pomáhat v oblastech postižených zemětřesením. V ostrovním režimu, napájen fotovoltaikou bude poskytovat elektrickou energii lidem, kteří ji opravdu potřebují. Projekt probíhá ve spolupráci s Your Power UK a ZedEnergy.
ZERO BILLS HOUSE, BRE INNOVATION PARK – VELKÁ BRITÁNIE
SAVEBOX Home jako součást energetického řešení „nulových domů“ Zero Bills House – projektu našeho anglického partnera ZEDfactory. V průběhu tohoto roku dodáme stovku našich jednotek pro stavbu nízkoenergetické vesničky. Více na www.zerobillshome.com
automatický parkovací dům, všb – tu ostrava
Záložní zdroj pro plně automatizovaný parkovací dům. Jednotky SAVEBOX zde spolu s fotovoltaickými panely tvoří ostrovní systém.
nezávislá komunita – peru
Kombinace fotovoltaiky a SAVEBOX Industry M tvoří nezávislý zdroj energie pro zcela odříznutou komunitu.
hospic – lesotho
Kombinace fotovoltaiky a záložního zdroje = úspora energie + záloha nestabilní distribuční sítě. Financováno britskou královskou rodinou!
půjčovna stavebních strojů a nářadí – velká británie
Náhrada nebo doplněk elektrocentrál.
půjčovna stavebních strojů a nářadí – velká británie
Náhrada nebo doplněk elektrocentrál.