REFERENCE

ZBOJNICKÁ CHATA – VYSOKÉ TATRY

Zbojnická chata je středisko nad Velkou Studenou dolinou, ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Se svou výškou 1960 m.n.m. nebyla přeprava SAVEBOX Industry M do těchto míst vůbec jednoduchou záležitostí. Pěšky to nešlo, ale pro vrtulník není půl tuny žádný problém. Díky tomuto ostrovnímu systému s akumulací může chata bez potíží využívat elektrickou energii z fotovoltaiky i večer a v noci. Video z celé “akce” a dopravy jednotky na chatu najdete v bližším popisu reference.

Vesper homes, Rýmařov

Někdo staví nízkoenergeticky, někdo pasivně a někdo dokonce nulově energetické domy. My ale nevidíme důvod proč nestavět rovnou domy energeticky aktivní – jeden takový můžete navštívit v Rýmařově na Severní Moravě. Firma Vesper Frames tam postavila vzorový dům v nízkoenergetickém standardu, který se ovšem díky SAVEBOX Home stal domem AKTIVNÍM – tzn. vyrobí více energie než sám spotřebuje. 

chata pri zelenom plese – vysoké tatry

Dokončili jsme instalaci jednotky SAVEBOX Industry M ve Vysokých Tatrách. Jedná se o Chatu pri Zelenom plese, vesměs známou jako Brnčálka, která je považována za nejkrásnější tatranskou chatu. SAVEBOX Industry M funguje v ostrovním režimu a zdroji energie jsou vodní turbína a jako záloha slouží dieselgenerátor. Podle nás by každá horská chata měla mít svůj SAVEBOX.

NEPÁL – OBLASTI POSTIŽENÉ ZEMĚTŘESENÍM

SAVEBOX Industry S úspěšně doputoval do Nepálu, kde bude pomáhat v oblastech postižených zemětřesením. V ostrovním režimu, napájen fotovoltaikou bude poskytovat elektrickou energii lidem, kteří ji opravdu potřebují. Projekt probíhá ve spolupráci s Your Power UK a ZedEnergy.

ZERO BILLS HOUSE, BRE INNOVATION PARK – VELKÁ BRITÁNIE

SAVEBOX Home jako součást energetického řešení „nulových domů“ Zero Bills House – projektu našeho anglického partnera ZEDfactory. V průběhu tohoto roku dodáme stovku našich jednotek pro stavbu nízkoenergetické vesničky. Více na www.zerobillshome.com

automatický parkovací dům, všb – tu ostrava

Záložní zdroj pro plně automatizovaný parkovací dům. Jednotky SAVEBOX zde spolu s fotovoltaickými panely tvoří ostrovní systém.

nezávislá komunita – peru

Kombinace fotovoltaiky a SAVEBOX Industry M tvoří nezávislý zdroj energie pro zcela odříznutou komunitu.

hospic – lesotho

Kombinace fotovoltaiky a záložního zdroje = úspora energie + záloha nestabilní distribuční sítě. Financováno britskou královskou rodinou!

půjčovna stavebních strojů a nářadí – velká británie

Náhrada nebo doplněk elektrocentrál.