Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost.

Přesně to je SAVEBOX Home.

Savebox Home

Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost. Přesně to je SAVEBOX Home.

Elegantní, vysoce funkční a výkonnou jednotku ve svém domě snadno zavěsíte na stěnu Díky kompaktnímu provedení v jedné skříni vám rozhodně nebude překážet.

V jejím nitru fungují jak vlastní baterie typu LiFePo4, tak i hybridní měnič a nabíječ společně se všemi jistícími a spínacími prvky – na rozdíl od mnoha jiných konceptů už není nutné nic dokupovat.

Vy rozhodujete, jak uloženou energii využít.

Energie, která se v zařízeních SAVEBOX akumuluje, můžete distribuovat dle svého svobodného rozhodnutí. Je jen na vás, jak nashromážděnou energii využijete. Vše je řízeno sofistikovaným systémem bez nutnosti cokoliv neustále nastavovat.

V domácnostech se takto „nasbíraná“ energie nejčastěji využívá k běžnému domácímu provozu. Jedna jednotka SAVEBOX Home vám bez problému pomůže „nakrmit“ celodenní provoz vašeho rodinného domu včetně základních spotřebičů (varná konvice, televize, stolní počítač, notebook, pračka,..).

Savebox Home je klíč k budoucnosti

I vzhledem k relativní finanční náročnosti jsme celý koncept pojali tak trochu jako stavebnici. Díky tomu koncepce jednotek SAVEBOX umožňuje postupný růst. Při pořízení nejmenší varianty s malou fotovoltaickou elektrárnou můžete systém dle potřeby krok po kroku rozšiřovat. Přidáváním dalších bateriových bloků se tak můžete brzy dostat z původních 4,5 kVAh až k sestavení velké a výkonné fotovoltaické elektrárny s vysokou kapacitou akumulátoru.

VÝPADKY ELEKTRICKÉ SÍTĚ UŽ VÁS NEOHROZÍ!

SAVEBOX Home většinou spolupracuje s elektrickou sítí. Svůj potenciál vám ale ukáže i při výpadcích elektrické energie a jeho následném zapojení do ostrovního režimu.

Při výpadku se zařízení okamžitě přepne do tohoto režimu a ihned začne do všech spotřebičů dodávat energii z akumulátorů, namísto nefungující elektrické sítě (podobně jako velký záložní zdroj UPS). Svítí-li slunce, můžete navíc plně využívat i nabíjení akumulátorů díky energii z fotovoltaické elektrárny.

JDE TO I BEZ ELEKTRICKÉ PŘÍPOJKY

Pokud objekt není vůbec připojen k elektrické síti, je nejvhodnějším řešením její nahrazení elektrocentrálou. SAVEBOX Home můžete v takovém případě přepnout do režimu „spolupráce s centrálou“. Běžný provoz je pak pokryt tím, co dodá fotovoltaická elektrárna a v případě nedostatku energie funguje elektrocentrála jako záložní zdroj. Energie z ní pak proudí přímo do spotřebičů, ale stále přes jednotku SAVEBOX Home. Nadbytek energie je využit pro nabíjení akumulátorů, naopak nedostatek je podpořen energií z akumulátorů SAVEBOX Home.

Díky tomu je zaručena vysoká efektivnost procesu – elektrocentrála je v provozu pouze při nedostatku energie vyrobené sluncem, navíc má během chodu optimální zátěž, a tedy i maximální účinnost.