Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost.

Přesně to je SAVEBOX Home.

Savebox Home

Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost. Přesně to je SAVEBOX Home.

Elegantní, kompaktní, přitom ale vysoce funkční a výkonná jednotka, kterou ve vašem domě snadno zavěsíte na stěnu, a která vám rozhodně svým provedením v jedné skříni nebude překážet.

V jejím nitru fungují jak vlastní baterie typu LiFePo4, tak i hybridní měnič a nabíječ společně se všemi jistícími a spínacími prvky – není proto nutno jako u mnoha jiných konceptů dále už nic dokupovat a doplňovat.

Energie, která se v zařízeních SAVEBOX akumuluje, může být distribuována přesně dle rozhodnutí konkrétního majitele. Ten se tak může svobodně rozhodnout, jak s nashromážděnou energií naloží a jak ji využije. Vše je pak řízeno sofistikovaným systémem bez nutnosti cokoliv neustále nastavovat.

V domácnostech se takto „nasbíraná“ energie nejčastěji využívá k běžnému domácímu provozu – jedna jednotka SAVEBOX Home vám tak pomůže bez problému „nakrmit“ celodenní provoz vašeho rodinného domu a základních spotřebičů (varná konvice, televize, stolní počítač, notebook, pračka,..).

Savebox Home je klíč k budoucnosti

Koncepce jednotek umožňuje postupné rozšiřování. I vzhledem k relativní finanční náročnosti jsme navíc celý koncept pojali tak trochu jako stavebnici. Při pořízení nejmenší varianty s malou fotovoltaickou elektrárnou lze systém postupně, krok za krokem sle potřeby rozšiřovat. Přidáváním dalších bateriových bloků se tak můžete brzy dostat z původních 4,5kVAh až k sestavení velké, výkonné fotovoltaické elektrárny s vysokou kapacitou akumulátoru.

Jednotky SAVEBOX Home umožňují práci v tzv. „clusteru“ – lze je propojit a synchronizovat tak, že se chovají jako jedna velká, jednolitá jednotka. Takto je možné připojit až 3 zařízení paralelně na jednu fázi, nebo sestavit třífázový systém s až 9 zařízeními. Vzhledem ke společnému DC obvodu se všechny jednotky chovají jako jeden velký akumulátor.

VÝPADKY ELEKTRICKÉ SÍTĚ UŽ NEJSOU STAROSTÍ!

SAVEBOX Home sice většinou pracuje ve spolupráci s elektrickou sítí, svůj potenciál vám ale ukáže i při výpadcích elektrické energie a jeho následném zapojení do ostrovního režimu.

Zařízení se v sotva zaznamenatelném momentu do tohoto režimu automaticky přepne a ihned začne do všech spotřebičů dodávat energii z akumulátorů namísto nefungující elektrické sítě, podobně jako velký záložní zdroj UPS. Svítí-li navíc slunce, můžete plně využívat i nabíjení akumulátorů energií z fotovoltaické elektrárny.

JDE TO I BEZ ELEKTRICKÉ PŘÍPOJKY

Pokud není objekt k elektrické síti připojen vůbec, je nejvhodnějším způsobem její nahrazení elektrocentrálou. SAVEBOX Home můžete v takovém případě přepnout do režimu „spolupráce s centrálou“. Běžný provoz je pak pokryt tím, co dodá fotovoltaická elektrárna a v případě nedostatku energie funguje elektrocentrála jako záložní zdroj. Energie z ní pak proudí přímo do spotřebičů, ale stále přes jednotku SAVEBOX Home. Nadbytek energie je využit pro nabíjení akumulátorů, naopak nedostatek je podpořen energií z akumulátorů SAVEBOX Home.

Díky tomu je zaručena vysoká efektivnost provozu – elektrocentrála je v provozu pouze tehdy, kdy je nedostatek energie vyrobené sluncem, navíc má během chodu optimální zátěž, a tedy i maximální účinnost.