Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost.

Přesně to je SAVEBOX Home.

Savebox Home

Řešení pro rodinné domy, které znamená budoucnost. Přesně to je SAVEBOX Home.

Elegantní, vysoce funkční a výkonnou jednotku ve svém domě snadno zavěsíte na stěnu Díky kompaktnímu provedení v jedné skříni vám rozhodně nebude překážet.

V jejím nitru fungují jak vlastní baterie typu LiFePo4, tak i hybridní měnič a nabíječ společně se všemi jistícími a spínacími prvky – na rozdíl od mnoha jiných konceptů už není nutné nic dokupovat.

Vy rozhodujete, jak uloženou energii využít.

Energie, která se v zařízeních SAVEBOX akumuluje, můžete distribuovat dle svého svobodného rozhodnutí. Je jen na vás, jak nashromážděnou energii využijete. Vše je řízeno sofistikovaným systémem bez nutnosti cokoliv neustále nastavovat.

V domácnostech se takto „nasbíraná“ energie nejčastěji využívá k běžnému domácímu provozu. Jedna jednotka SAVEBOX Home vám bez problému pomůže „nakrmit“ celodenní provoz vašeho rodinného domu včetně základních spotřebičů (varná konvice, televize, stolní počítač, notebook, pračka,..).

Video SAVEBOX HOME/EXTENDER

Savebox Home je klíč k budoucnosti

I vzhledem k relativní finanční náročnosti jsme celý koncept pojali tak trochu jako stavebnici. Díky tomu koncepce jednotek SAVEBOX umožňuje postupný růst. Při pořízení nejmenší varianty s malou fotovoltaickou elektrárnou můžete systém dle potřeby krok po kroku rozšiřovat. Přidáváním dalších bateriových bloků se tak můžete brzy dostat z původních 4,5 kVAh až k sestavení velké a výkonné fotovoltaické elektrárny s vysokou kapacitou akumulátoru.

VÝPADKY ELEKTRICKÉ SÍTĚ UŽ VÁS NEOHROZÍ!

SAVEBOX Home většinou spolupracuje s elektrickou sítí. Svůj potenciál vám ale ukáže i při výpadcích elektrické energie a jeho následném zapojení do ostrovního režimu.

Při výpadku se zařízení okamžitě přepne do tohoto režimu a ihned začne do všech spotřebičů dodávat energii z akumulátorů, namísto nefungující elektrické sítě (podobně jako velký záložní zdroj UPS). Svítí-li slunce, můžete navíc plně využívat i nabíjení akumulátorů díky energii z fotovoltaické elektrárny.

JDE TO I BEZ ELEKTRICKÉ PŘÍPOJKY

Pokud objekt není vůbec připojen k elektrické síti, je nejvhodnějším řešením její nahrazení elektrocentrálou. SAVEBOX Home můžete v takovém případě přepnout do režimu „spolupráce s centrálou“. Běžný provoz je pak pokryt tím, co dodá fotovoltaická elektrárna a v případě nedostatku energie funguje elektrocentrála jako záložní zdroj. Energie z ní pak proudí přímo do spotřebičů, ale stále přes jednotku SAVEBOX Home. Nadbytek energie je využit pro nabíjení akumulátorů, naopak nedostatek je podpořen energií z akumulátorů SAVEBOX Home.

Díky tomu je zaručena vysoká efektivnost procesu – elektrocentrála je v provozu pouze při nedostatku energie vyrobené sluncem, navíc má během chodu optimální zátěž, a tedy i maximální účinnost.