Bateriový blok LA3016

Srdcem našich zařízení pro ukládání energie je akumulátorový modul LA3016. Je to blok moderních lithiových článků s celkovou kapacitou 1.5kVAh. Je vybaven sofistikovanou elektronickou jednotkou, která kontroluje a chrání každý jednotlivý článek. Zaručuje tak zcela bezpečný dlouhodobý provoz se 100% využitím možností použitých akumulátorových článků. U každého článku elektronika precizně sleduje aktuální napětí, proud i teplotu a podle  změřených hodnot koriguje proces jeho nabíjení i vybíjení.

  • precizní měření napětí, proudu i teplot jednotlivých článků
  • ochrana proti hlubokému vybití i přebíjení u každého článku
  • omezení nadměrných nabíjecích i vybíjecích proudů
  • balancer – účinné vyrovnávání energie v jednotlivých článcích
  • redundance – kombinace elektronických a elektromechanických bezpečnostních prvků
  • rozpojení – možnost rozložit velké akumulátorové jednotky na malé, bezpečné části
  • kontrola – podrobná kontrola všech článků během procesu výroby

Balancer – pro vyrovnávání  energie uložené v jednotlivých článcích jsme použili aktivní balancer, který přelévá energii z článků s vyšším nabitím do těch méně nabitých. Energií se zbytečně neplýtvá, dochází pouze k jejímu přelévání mezi články uvnitř akumulátorového bloku a celý akumulátor je tak vždy připraven odevzdat maximální výkon.

Redundance – Pro maximální bezpečnost kombinujeme v každém akumulátorovém bloku elektronické a elektromechanické bezpečnostní prvky, které vždy zajistí spolehlivé fungování všech bezpečnostních mechanizmů.

Rozpojení – další vlastnost našich velkých akumulátorových systémů zaručující jejich bezpečnost. Jediným povelem je možno naše velké akumulátorové jednotky izolovat na jednotky s malou kapacitou, které jsou v krizových situacích mnohem méně nebezpečné, než byla původní jedna velká jednotka. V případě umístění velkých akumulátorových bloků na motorovém vozidle je tato vlastnost nutností. S našimi akumulátory LA3016 se ale stává samozřejmou ve všech akumulátorových systémech.

Kontrola – během výroby u každého akumulátorového článku pečlivě sledujeme všechny důležité parametry. Všechny články jsou důkladně otestovány a změřeny. Výrobní proces našeho akumulátorového bloku obsahuje spoustu kontrol, které zaručí jeho kvalitu a bezpečnost. Pro každý  vzniká „rodný  list“ se záznamem o kontrole desítek sledovaných parametrů – vyžadujte příště při nákupu akumulátoru jeho rodný list.