Ověřeno, 6 000 cyklů našich bateriových bloků!

Máme velkou radost, že vám můžeme oznámit, že po dlouhém testování našich akumulátorů jsme dosáhli 6 000 cyklů našich bateriových bloků! Testujeme samozřejmě dál a věříme, že tímto číslem rozhodně nekončíme.

Momentálně pracujeme na revizi všech našich datasheetů a spolu s upravenými daty se můžete těšit i na nový vzhled našich technických listů. A už teď Vám můžeme prozradit, že nezůstaneme jen u nich!

Test akumulátorů funguje tak, že za jeden den absolvuje bateriový blok 6 cyklů, což znamená, že testování těchto zařízení zdaleka není krátkodobá záležitost a že baterie jsou vystaveny opravdu velké zátěži.

Jak se počítá jeden cyklus u baterií?

Zjednodušeně řečeno, za jeden cyklus lze u našich akumulátorů považovat jedno plné nabití a plné vybití, či např. 2x nabití poloviny kapacity a 2x její vybití. Proto, když například díky změně slunečního svitu na fotovoltaické panely přejde několikrát ke změně nabíjení a vybíjení, je možné, že nedošlo ani k jednomu kompletnímu cyklu akumulátoru. Je tudíž vždy těžké říct přesnou životnost baterií, jelikož vždy záleží na individuálním použití a každý výrobce by měl garantovat určitý počet cyklů, nikoliv let. Když však budeme brát průměrně 1 nabíjecí cyklus denně, dostaneme se na životnost akumulátorů více jak 16 let s kapacitou nad 80%! A to už opravdu stojí za pozornost.

    

 

 

 

 

 

Časté nabíjení a vybíjení našim zařízení neubližuje, právě naopak! Srdcem všech našich zařízení jsou naše jedinečné Accupack LA3016 LiFePo4 bateriové bloky, které jsou naší velkou chloubou. Díky speciálnímu designu je precizně řešeno chlazení a díky jedinečnému BMS(battery management system) víme aktuální napětí, proud i teplotu každého bateriového bloku zvlášť. Tato sofistikovaná elektronika na každém bateriovém bloku zaručuje zcela bezpečný, dlouhodobý provoz a zaručuje dlouhou životnost našich SaveBoxů.

Co ovlivňuje životnost baterií?

U všech baterií se musí hlídat jejich vybití, proudy i teplota a když není tohle všechno správně ohlídáno, může jejich životnost strmě klesat. Proto je velmi důležitý právě Battery management system, který všechny tyto údaje kontroluje za vás a sám vyrovnává energii v každém bateriovém bloku a zároveň i v celém zařízení SaveBox jako celku, právě i díky tomuhle můžeme garantovat tak vysokou životnost našich bateriových bloků.

Věděli jste, že při výpadku jednoho bateriového bloku náš chytrý SaveBox poškozený blok pouze vyřadí a zařízení funguje dál s ostatními bateriovými bloky? To znamená, že případnou poruchu zaznamenáte pouze díky monitoringu a výstražnému oznámení, ale zařízení vám funguje dál. Poškozený blok se pouze vymění za jiný, za což vděčíme tomu, že naše bateriové bloky jsou ve všech našich zařízeních stejné, tudíž v případě poškození je servis opravdu velmi rychlý a jednoduchý. Každý bateriový blok je hlídán elektronickou jednotkou a má svůj rodný list. Tudíž, jakmile je zaznamenána chyba u konkrétního bloku, není nic jednoduššího než jej vyměnit za jiný a užívat si opět plnou kapacitu SaveBoxu.